JKF Polska na targach AMIA 2018!

Podczas Targów Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA 2018 firma JKF Polska zaprezentuje swoją ofertę dotyczącą dbania o powietrze dzięki korzystaniu z procesów odpylania.

Podczas pracy z drewnem wytwarzane są duże ilości pyłu drzewnego o różnorodnych rozmiarach. Najmniejsze cząsteczki oprócz innych aspektów, jak np. procesy szlifowania, mają tendencję do przechodzenia do atmosfery zakładu produkcyjnego. Po wysuszeniu podrażniają błony śluzowe, oczy, skórę i układ oddechowy pracowników. Ma to wpływ na środowisko pracy generując dyskomfort dla pracowników, czego wynikiem może być wzrost nieobecności w pracy z powodu chorób przekładając się tym samym na zmniejszenie wydajności produkcyjnej firmy.

Firma JKF Polska istnieje od 1997 roku (do roku 2013 pod nazwą ISOwent) i specjalizuje się w dostarczaniu kompletnych instalacji odpylania i transportu pneumatycznego w różnych gałęziach przemysłu. Ich produkty są wytwarzane na licencji duńskiej firmy JKF Industri A/S mieszczącej się w Als koło Hadsund.

Jednym z elementów strategii działania firmy jest promocja sprawdzonych i nowoczesnych systemów odpylania i transportu pneumatycznego, przeznaczonych zarówno dla dużych zakładów jak i małych firm rzemieślniczych. Instalacje JKF Polska działają od wielu lat w kilkuset zakładach na terenie całego kraju.